HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasının ardından düzenlenen bugün (15.11.2016) düzenlenen ikinci HDP Meclis Grup Toplantısına ziyaretçi alınmadı.

Sadece basın mensuplarının alınıp, ziyaretçilerin alınmadığı grup toplantı salonunda HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen konuştu.

“Bu manzaranın Meclis’in ayıbı” olduğunu söyleyen Bilgen, “Bizde camdan değil, candan konuşulur. Söyleyecek sözümüz de var, söylemeye yüzümüz de” dedi.

Toplantıyı yöneten HDP Grup Başkan Vekili Çağlar Demirel, Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın bugün yapılacak grup toplantısına gönderdiği mesajın, hapishane yönetimi tarafından engellendiğini söyledi.

Sadece milletvekillerinin yer aldığı boş salonu göstererek “Bu ayıp Türkiye’ye yeter” diyen Bilgen, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın gönderdiği mesajın engellenmesine dikkat çekti, “Sanıyorlar ki Eş Genel Başkanımızın mesajı ulaşmazsa bu parti grup toplantısını yapamaz. Dün avukat görüşü yapıldı, Sayın Demirtaş’ın mesajının avukat yoluyla değil posta yoluyla gönderileceği ifade edildi ama bu da gerçekleşmedi. Tek milletvekilimiz kalsa bile bu kürsüyü kullanacağız, halka gerçekleri söylemek için çıkıp konuşacağız. Sözümüzü söylemeye devam edeceğiz” dedi.

 

CEVAP VER