Erdoğan ve Trump tıpatıp aynı!

0
839

Rus uzman Nikolay Zlobin, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin hem ABD ile hem de İsrail ile ilişkilerinin iyi olacağı yönünde Rus basınına beyanda bulundu.

Sputnik’te yer alan haberde, Zlobin’in sorulara verdiği cevaplar, yorumlar hayli anlamlı aslında. ‘Erdoğan, Donald Trump’la görüşmek istiyor. İlişkiler nasıl gelişir?’ sorusuna Zlobin’in verdiği cevap:

Erdoğan’ın geleceği parlak. Türkiye ABD ile dostluk ilişkisi kuracak. Barack Obama’nın Ankara’ya yönelik önemli hatalarını kanıtlamak için Trump elinden gelen her şeyi yaptı. Türkiye konusu Trump için gerekli. Başkanlık makamındaki başarısını ortaya koymak için bu konu ona lazım.

Türkiye ve İsrail, ABD’nin güvenilir müttefiki olabilir diyen Zlobin açıklamalarına şöyle devam etti:

Trump için Ortadoğu’da güvenilir müttefikler gerekiyor. Türkiye ve İsrail, ABD’nin bölgedeki güvenilir müttefikleri olabilir. Trump’ın İran konusunu da çözmesi gerekecek.

Zlobin’e göre Erdoğan ve Trump tıpatıp aynı. Aralarında işbirliğinin sağlanacağını belirterek, Trump şunu iyi anlıyor: Erdoğan kendisiyle tıpatıp aynı bir lider. İkisinin arasında işbirliği sağlanacak ifadelerini kullandı.

CEVAP VER