Suçüstü yakalanan tacizci çıkarıldığı mahkemede serbest bırakıldı!

0
728

Taciz, tecavüz, kadın cinayetleri, çocuk istismarlarının yaşanmadığı gün neredeyse yok gibi memlekette. Bırakın bu suçları işleyenlerin kanunlar önünde hak ettikleri cezayı almasını, AKP iktidarının çıkarmak için önerge verdiği yasa değişiklikleri ile bu tecavüzcüler koruma altına alınmaya başlandı bile. Ceza almış olanlarda salyalarını akıtarak affedilmeyi bekliyor.

İşte bunlardan biri daha.

Siverek’te kız çocuklarını taciz ederken suç üstü yakalanan Yılmaz Ç., çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı.

Dihaber’de yer alan habere göre, Urfa’nın Siverek ilçesinde önceki gün 9 ve 12 yaş aralığındaki 3 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle polislerce gözaltına alınan 25 yaşındaki Yılmaz Ç., çocukların ifadeleri ve görgü tanıklarının teşhisine rağmen serbest bırakıldı.

Tacize maruz kalan çocuklardan 12 yaşındaki A.K’nin durumu ailesiyle paylaşması üzerine ortaya çıkan olayda, ailenin şikayeti ile polislerce ailenin yaşadığı Ofis Mahallesi’nde yapılan araştırmada tacizci Yılmaz Ç., N.Y. ve M.T. isimli çocukları da taciz ederken suç üstü yakaladı.

Gözaltına alındıktan sonra tacize uğrayan çocuklar ile görgü tanıkları tarafından teşhis edilen Yılmaz Ç., emniyet sorgusunun ardından Siverek Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Yılmaz Ç., ifadesi alındıktan sonra ‘adli kontrol şartı’ ile serbest bırakıldı.

CEVAP VER