Şimdi de Aydınlık-MHP işbirliği!

1
3612

İstanbul Üniversitesi Beyazıt bölgesinde bulunan Aydınlıkçıların kendi aralarında yaptığı yönetici seçiminde üniversitenin Ülkü Ocakları ‘reis’i de bir konuşma yaptı. Vatan Partisi’ne bağlı “Öncü Gençlik” İstanbul örgütünün twitter hesabından paylaşılan haberde, “İ.Ü. Ülkü Ocakları Sorumlusu: Vatansever milliyetçi gençlerin İstanbul Üniversitesinde beraber hareket etmesi, omuz omuza yürümesi lazım” ifadeleri kullanıldı. O “soncu_genclikorumlu”nun adı ve fotoğrafı paylaşılmadı. İsim ve fotoğraf paylaşılmamasının, söz konusu şahsın solcu gençlere satırlarla saldıran güruhu yönetiyor olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor!
Ayrıca, Aydınlıkçı gençlerin geleneksel olarak faşistlerin kullandığı “Beyazıt Ovası Vatansever Yuvası” sloganını düstur alması dikkat çekiyor.

Gençlerin bağımsızlıkçı, anti-emperyalist duygularını AKP’nin ve MHP’nin iplerine bağlayan Aydınlıkçıların, o gençleri ne hale getirdiğini ise, bir parodiye dönüşen törenlerinde görmek mümkün:

1 YORUM

  1. niye şaşırıyorsunuz.perinçek kendine sol süsü vermiş faşizmin temsilcisi olduğu yıllardır biliniyordu.eskiden yemek yedikleri tabaklar ayrıydı beslendikleri yemek aynıydı.şimdi aynı kaptan besleniyorlar.

CEVAP VER