‘Başkanlık’ teklifinin sunulduğu gün patlama olması… yine mi tesadüf?

0
1847

AKP – MHP’nin ortaklığı ile hazırlanan ‘Başkanlık’ teklifinin tam metninin sunulup paylaşılmaya başlandığı anda İstanbu’un farklı semtlerinden duyulan korkunç büyük bir patlamanın olması bütün dikkatlerin patlamaya yönelmesine neden oldu.

‘Başkanlık’ teklifinin 21 maddelik tam metni neler var artık konuşulmaz.

İstanbul Vodafone Arena’da  2 patlama meydana geldi. Saldırı bombalı araçla çevik kuvvete olduğu bilgileri geliyor.

Süleyman Soylu, İstanbul’daki patlamayla ilgili, “Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra Çevik Kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20’ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis.” dedi.

Tam da  TBMM Genel Kurulunda 2017 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında İstanbul’daki saldırı meydana geliyor…

Soylu, “Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra çevik kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20’ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis.” diye açıklamda bulundu.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI
Candan Yıldız, isimli bir gazetecinin Twitter hesabından görgü tanıklarının görüşlerine yer verdiği videoda, Vodafone Arena’da çıktığını söyleyen bir kişi, “100’lerce yaralı var. Stadın çıkışında iki bomba art arda patladı” diyor. Görgü tanıkları, yaralılar arasında polislerin de olduğunu belirtiyor.

Lig TV Muhabiri Tuna Akdemir:”Vodafone Arena’da protokol tribünün önünde şu an araç yanıyor. TOMA ve itfaiye geldi. Olay sırasında bir polis otobüsü vardı. Şu an polis otobüsünün camları yok. Polislerin durumu iyi. 10 saniye içerisinde iki tane patlama sesi duyuldu. Daha sonra polis havaya ateş açtı. Önce patlama sesi duyduk. 10 saniye sonra bir patlama sesi daha oldu. Sonra polis ateş açmaya başladı.” dedi.

Beşiktaş’la maçı olan Bursaspor’dan açıklama yapıldı. “Taraftlarımızın çıkışından hemen sonra patlama yaşanmıştır.Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun”

[Haber görseli]

CEVAP VER