Türkiye, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıya kilitlenince özellikle haberciler ülkenin diğer gündeminden uzaklaştı. Bugün sabah saatlerinde özel uçağıyla Türkiye’ye gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKYB) Başbakanı Neçirvan Barzani’yi de tesadüfen Nişantaşı’nda bulunan İHA muhabirleri görüntüledi.  Muhabirler, bir kısmı Türkçe de bilen Barzani’nin korumalarına, eskortlarına “neden Türkiye’ye geldiklerini” sormayı akıl edemedi! Barzani’nin gelişi, “Mağaza kapattı, alışveriş yaptı” haberiyle abonelerine servis edilince basit bir magazin haberiymiş gibi gündemde kaynadı gitti.

CIA AJANIYLA MI GÖRÜŞECEKTİ?

Peki, Barzani sadece alışveriş yapmak için birkaç saatliğine Türkiye’ye gelmiş olabilir mi? Sadece gezi amaçlıysa neden beraberinde korumalar ve heyetle geldi? Geniş güvenlik önlemleri alındı, etrafta kuş uçurtulmadı? Alışveriş yapıldıysa, neden kimsenin elinde poşet yoktu? REDaktif, bu sorunun cevabını araştırdı. Bazı Kürt kaynakların iddiasına göre Barzani, aslında Türkiye’de tek şubesinin Nişantaşı’nda olduğu yine dünyaca ünlü başka bir mağazaya gidecekti. Bu mağazanın içerisinden geçilerek ulaşılan CIA’nın bürosunda Türkiye ve Ortadoğu ajanı A.G. adlı kişiyle görüşecekti.

BİR SÜRE MAĞAZADA BEKLEDİLER

Ancak Barzani ve beraberindeki heyet gazetecileri fark edince rotasını çevirip, asıl girmek istedikleri mağazanın karşı çaprazında bulunan Stefano Ricci adlı başka bir mağazaya girmek zorunda kaldı. Barzani ve beraberindekiler bir süre burada gazetecilerin gitmesini bekledi. Gazeteciler ısrarlı bekleyişlerini sürdürünce heyet, asıl amaçlarını gerçekleştiremeden Nişantaşı’ndan ayrıldı.

necirvan_barzani1

1 YORUM

  1. Yalandan kimse olmemis..atin bol..bol..TC nin haber kaynaklatnin %90 yalan ile besleniyor.. atin anasini satayim ..zaten kimse sizi denetlemiyor..Sayin Barzani CIA ile gorusse neden bir magazayi bulusma yeri secsin..ABD ile Kurd hukumeti iyi iliskiler icinde ..gidip ABD de gorusur..CIA gizli bir kurum da deyil ABD nin resmi bir kurumudur ve herkesle gorusebilir MIT gibi.. yalan haber yazmaya ne ihtiyac duydunuz..Kurd Dumanligi kan govdeyi getiriyor…yetmiyormu..?

CEVAP VER