Her ne kadar AKP iktidarı her yere Kuran kursları ,İmam hatipler ve dinci vakıfların denetiminde yurtlar açsa da, bu kurumlarda sıklıkla küçük çocuklara taciz, tecavüz ve çocuklara yönelik cinsel istismarın yaşanmadığı gün yok gibi.

Yani AKP iktidarı döneminde tecavüz ve çocuklara cinsel istismar yüzde 400 arttı! İşte yaşanılan bir istismar daha…

İzmir’de Bornova Körfez Özel Eğitim Merkezi’nde Bahçecilik dersine giren 61 yaşındaki öğretmen Şevket G.’nin, E.Y., B.K., T.Ç., isimli zihinsel engelli öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Cinsel istismar olayı ise öğrencilerin okulda bulunan H. İsimli öğretmenlerine olayı anlatması ile ortaya çıktı.

BİLGİSAYARINA EL KONULMADI!

Okul idaresi tarafından ailelerinin bilgilendirilmesinin ardından aileler, Şevket G. hakkında şikayetçi oldu. Ailelerin şikayetçi olmasının ardından öğretmen, İzmir Emniyeti Ahlak Büro Ekipleri’nce gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı’nın başlattığı soruşturma kapsamında suç delili olarak sadece Şevket G.’nin flaş belleklerine el koyulurken, kendisine ait bilgisayar ve telefonuna ise delil olarak el konulmaması davaya giren avukatların tepkisine yol açtı.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERE CİNSEL İÇERİKLİ VİDEO İZLETMİŞ

Yaşadığı derin travmadan dolayı E.Y.’nin ifadesi alınamazken, B.K., T.Ç., verdikleri ifadede cinsel istismarı doğruladı. B.K., ve T.Ç., verdikleri ifadelerinde öğretmenlerinin sürekli biri siyah ve biri kırmızı olmak üzere 2 adet flaş bellek taşıdığını, sınıfta bulunan 7 erkek öğrenciyi sınıftan çıkarttıktan sonra cinsel içerikli fotoğraf ve videoların bulunduğu flaş belleği bilgisayara takıp kendilerine izlettiğini, sınıfa birinin gelmesi ile birlikte diğer flaşı bilgisayara takarak kendilerine ağaç ve çiçek fotoğrafları gösterdiğini kaydetti. B.K., T.Ç., Gülenç’in sürekli vücutlarının belli bölgelerine elle dokkunduğunu ifade eden B.K. ve T.Ç., öğretmenlerinin sürekli kendilerine ‘kızlar sizde böyle giyinip bu kadınlar gibi olun’ dediğini söyledi.

‘SÜREKLİ BİZİ TEHDİT EDİYORDU’

Yaşananları kimseye anlatılmamaları konusunda sürekli tehdit edildiklerini belirten B.K. ve T.Ç., “Sürekli bize ‘eğer size yaptıklarımı kimseye söylerseniz üçünüzü bodrum katına indirip farelere yediririm’ diyordu” ifadelerini kullandı.

‘GEÇMİŞTE SİLDİĞİM CİNSEL İÇERİKLİ VİDEOLAR OLABİLİR’

Öğretmen Şevket G., emniyet ve savcılıkta verdiği ifadede ise iddia edilen cinsel istismar olayını redderken, ifadesinde sürekli cinsel istismara maruz bırakılmış kız öğrencilerini karalayarak, şunları belirtti: “Kullandığım iki flaş bellekte Bahçe Kursu uygulamaları videoları mevcuttur. Flaş bellekleri uzun zamandır kullandığım için içinde daha önceden silmiş olduğum cinsel içerikli video ya da resimler olabilir.”

Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından İzmir Adliyesi’ne sevk edilen öğretmen, çıkarıldığı 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(DİHABER)

 

CEVAP VER