Türk yapımı MPT 76 silahın IŞİD’te ne işi var?

0
5115

Her gün AKP’nin Suriye’deki pisliklerinden bir yenisi gün yüzüne çıkıyor. Cihatçı katil sürüsü IŞİD’ın Türk askerlerini yakma görüntüleri IŞİD’e yakın yayın organları ve sosyal medya hesaplarınca paylaşılmıştı. AKP ve yandaşları görüntüleri yalanlayıp, doğruluğunu araştırma yoluna gittiler.

Bugün sosyal medyada AKP’nin başka bir pisliği daha gündeme düştü. Türk askerini yakma görüntülerinde ortaya çıkan , IŞİD’çı yamyamların elinde bulunan silahların Türk yapımı  MPT-76 piyade tüfeği olduğu dikkat çekiyor.

Sadece Azeri ordusuna satılması planlanan bu silahların IŞİD’ın eline nasıl geçti ya da kimler tarafından onlara verildi? 2014 yılında üretimi yapılıp TSK’ya teslim edilen, MKEK’nun Kırıkkale’de bulunan fabrika müdürü tarafından ABD’ye satılırken yakalanan ve Azeri yetkililerin, ilerideki zamanlarda satınalabileceklerini söyledikleri bu silahlardan TSK’nın haberi var mı?

MİT TIR’larından silahlar çıktığı zaman dönemin Başbakanı Davutoğlu şöyle demişti:  “Evet söylüyorum. Çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayır Bucak Türkmenleri’ne gidiyordu. Orada Türkmen kardeşlerimiz katledilecek biz izleyeceğiz. Türkmen kardeşlerimizin katledilmesini ilaçlarla, yardım malzemeleri ile engelleyemezsiniz değil mi?”  IŞİD’ın elinde olan ve tamamen Türk yapımı olan bu silahlar, Türkmenlere gidiyor dedikleri o silahlar mı? Türkiye’nin Suriye’deki hiçbir gruba asla silah göndermediğini iddia edenler şimdi ne diyecekler?

 

CEVAP VER