METRO’da yeni skandal: Bagajda köle taşımacılığı ve ecele seyahat!

0
1811

Önceki gece Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde bir trafik kazası yaşandı. Sonuç her zamanki gibi üzücüydü. Kazanın bilançosu 2 ölü, 3 yaralı… Ajansların haberi veriş şekline göre kaza Türkiye’de sıkça yaşanan sıradan olaylardan biri… Ancak hastaneye kaldırılan yaralıların doktorlara anlattıklarına göre kaza hiç de “sıradan” değil. Kazayı yapan otobüs firması, bir süre önce twitterdan “Reis emretsin binlerce otobüsümle mültecileri sınıra taşımaya Metro ve otobüs sektörü olarak hazırız” diyen Galip Öztürk’ün sahibi olduğu Metro Turizm…

MÜLTECİLERE BAGAJ BİLETİ

Yaralıların iddiasına göre, şoför Muhammet Demirak tüm koltuklar dolu olmasına rağmen bir türlü otobüsü hareket ettirmedi. Beklemekten sıkılan yolcular otobüsten indi. Bu sırada firmanın hala bilet sattığını ve şoförün dışarıda kalan yolcuları otobüsün bagaj bölümüne yerleştirmeye çalıştığını fark etti. Şoföre, polisi arayacaklarını söyleyen yolcular, bu insanlık dışı “seyahate” izin vermedi.

İKİ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Bunun üzerine yolcularla tartışmaya başlayan şoför, otobüsü hareket ettirdi. Seyir halindeyken de tartışmayı sürdüren şoför Demirak, süratle kırmızı ışıkta geçince kavşakta Yasin Duran Esin’in kullandığı kamyonetle çarpıştı. Kazada kamyonet sürücüsü Yasin Duran Esin ve beraberindeki Gökhan Yılmaz hayatını kaybetti. Otobüste bulunan Aziz Baybaş ve İran uyruklu bir mülteci ise yaralandı.

CİNAYETE AZMETTİRMEDEN MÜEBBET

Sık sık cinsel tacizlerle gündeme gelen Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, 20 yıl önce İstanbul Beyoğlu’nda Kuvvet Köseoğlu’nun öldürülmesine azmettirdiği gerekçesiyle müebbet hapse mahkum olmuştu. Cezanın ardından Gürcistan’a kaçan ve bu ülkeden vatandaşlık alan Öztürk, Gülen Cemaati’ne desteğini kesince hakkındaki hüküm bozulmuş geçen ekim ayında Türkiye’ye dönmüştü.

  • HİCRAN AYGÜN

CEVAP VER