Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, devlet kadrolu ‘Alevi’ Özdemir Özdemir’le ilgili açıklamalarda bulundu. Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Reina saldırısının ardından Kanal A’daki konuşmasında “Zaman gelir ortalık karışırsa, o yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye’de öldürürler” demişti.

Bu sözler kamuoyunda ve sosyal medyada tepkilere yol açtı. Konuyla ilgili olarak sosyal medyada açıklamalar yapan Ali Kenanoğlu, Özdemir için şunları söyledi:

Alevileri açıkça tehdit eden Özdemir Özdemir isimli şahıs, Alevi Çalıştayları sonrasında türeyen Alevi derneklerinden birinin başkanıdır. İsmi Türkmen Alevi Bektaşi Derneği / Vakfı olan bu kurum Fethullahçı Alevi Dernekleriyle birlikte piyasaya çıkan Alevi kurumlarındandır.

Bu kurumun Başkanı tehditçi Özdemir Özdemir sürekli hükümet yanlısı açıklamalar yapar ve Alevilerce de ciddiye alınmaz. Özdemirgillere Aleviler içerisinde her dönemde rastlamak mümkündür ki inançta bunlara “Hınzır Paşa” tabiri kullanılır.

Bugün Alevileri tehdit eden sözüm ona Alevi kurum başkanı Özdemir Özdemir’in derdi “en iyi Alevi yandaş benim” yarışında birinci olmak. Zira bu sıralar kimi Alevi kurum başkanları arasında gizliden gizliye “en iyi yandaş benim” yarışı yapanların olduğunu biliyoruz.

Bugün Alevilere hakaret eden Özdemir Özdemir bir zamanlar Fetullah Gülen’e teşekkür edenlerdendi. Her devrin adamı derler bunlara…

Özdemir’in o sözleri:

CEVAP VER