AKP’li Gaziantep / Şahinbey Belediyesi’nin yeni evlilere hediye ettiği kitap, kadınların nasıl dövülmesi gerektiğini ayrıntılı biçimde anlatıyor. Kitaptaki ayrıntılara geçmeden hemen önce, AKP iktidarı altında kadın cinayetlerinin, kadına şiddetin ve tecavüzlerin niye arttığına artık şaşıran kimse kalmadığını umuyoruz. AKP iktidarı, kadının insan olarak varlığını ortadan kaldırma projesini yaşama koymaktadır.

Gaziantep’te AKP’li Şahinbey Belediyesi’nin yeni evlenenlere dağıttığı Aile Saadeti adlı kitap, kadınsız toplumsal projenin manifestosu gibi. Odatv‘den Barış Terkoğlu’nun bulup haberleştirdiği kitapta, “haddini aşmış kadını ıslah etmek için önce öğüt verilmesi, ardından yatakların ayrılması, yine sonuç alınamazsa usulüne uygun olarak dövülmesi” tavsiye ediliyor.

Muhammed Saki Erol tarafından yazılan, Semerkand Yayınevi tarafından basılan ve içinden “aile saadeti” fışkıran kitap, dayak sırasında “sopa, demir gibi tehlikeli bir alet kullanılmaması”; “yüze, göze, kafaya, karın boşluğuna, edep yerine vurulmaması” ve “hiçbir organa zarar verilmemesi” uyarısı yaparak saadeti garanti altına alıyor.

Sapıklar tarafından yazılıp dağıtıldığı anlaşılan kitapta, “Kadına dayak ilaç gibidir” gibi ifadeler de yer alıyor. İyi okumalar!

CEVAP VER