Genelkurmay Başkanlığı’nın Nagehan Alçı’ya şahsen telefon açarak özür dilemesi sosyal medyada infiale sebep oldu. TSK’nın, piyanist Nazlı Işıldak’la yaşadığı gerilim nedeniyle Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı’dan telefon açarak özür dilediği ortaya çıktı. Daha önce TSK mensuplarının eşlerine ve sevgililerine “takvime soyunma” önerisi getiren Nagehan Alçı’dan dilenen özür, sosyal medya kullanıcılarının “Genelkurmay soyunmaya mı karar verdi?” tepkisiyle karşılaştı.

Genelkurmay’ın özrüne konu olay İstanbul Etiler’deki bir kahve dükkanında gerçekleşmiş, iddiaya göre kendisinin general kızı olduğunu söyleyen Nazlı Işıldak, “Bank Asya’dan krediyle alarak oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?” sözleriyle Alçı’ya tepki göstermişti. Alçı’nın “hakaret” ve “saldırı” iddiasıyla şikayeti üzerine Işıldak, polis zoruyla karakola götürülmüştü.

Bugünkü yazısında eşi Nagehan Alçı’nın “taciz” ve “saldırı”ya maruz kaldığını ileri süren Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, olaydan sonra Genelkurmay Başkanlığı’ndan arandıklarını kaydetti. TSK’nın olay nedeniyle üzüntülerini ilettiğini belirten Kütahyalı, ayrıca Işıldak’ın iddia edildiği gibi bir asker yakını olmadığının ve soruşturulduğunun söylediğini aktardı.

Şimdi Genelkurmay’ın hangi sıfatla Nagehan’a telefon açtığı, tüm vatandaşlara böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı, TSK’nın Nagehan’ın önerisine uyarak tüm bunların üzerine bir de soyunup soyunmayacağı merak ediliyor.

CEVAP VER