Tayyip Erdoğan’ın tek adam diktası demek olan başkanlık sistemi için gidilecek olan 16 Nisan tarihli referandum öncesi iktidardan akla zarar tehdit ve uygulamaların ardı arkası kesilmiyor.

Erdoğan’ın seçimler öncesinde meydanlarda kullandığı, “400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün” sözleri, seçimler ardından Başdanışmanı Burhan Kuzu tarafından, “Millet kaosu seçti” olarak devam eden sözlerini hepimiz hatırlıyoruz. 7 Haziran seçimlerin hemen sonrasında arda arda yurdun dört bir yanında patlayan bombaları, saldırıları, bu saldırılarda katledilenleri hiç birimiz unutmadık.

Şimdi bir aba altında sopa göstermede Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanından geldi.

Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Twitter hesabından paylaştığı mesajında 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu vermeyi düşünenlere seslendi.

AKP’nin tek başına hükümeti kurmak için yeterli oy oranına ulaşamadığı ve HDP’nin yüzde 10 barajını geçerek Meclis’e girmeye hak kazandığı 7 Haziran seçimlerini anımsatan Çevik, “Hayır diyenlere: 7 Haziran sonrası Türkiye’deki kaos ve istikrarsızlığı mumla ararsınız” diye yazdı.

CEVAP VER