‘İşimi geri istiyorum’ eylemi yapan oğlu Veli Saçılık gözaltına alınırken yerlerde sürüklenen anne Kezban Saçılık, 17 yıl önce Burdur’da da aynı şeyi yaşadığını belirterek, “O zaman da beni taşların içinde sürüklemişlerdi, elbiselerim çıkmıştı. Ondan sonra bir daha hiç etek giymedim” dedi.

“Dışarıdakilere, ‘benim vatandaşıma şiddet uygulama, atla-itle kovalama’ diyor ama beni Yüksel Caddesi’nde metrelerce sürüklüyor. Çocuğumun arkasındayım, devlet utansın.”

Bu sözler Kanun Hükmünde Kararname ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda sosyolog olarak çalışırken bir gecede işinden olan Veli Saçılık’ın annesi Kezban Saçılık’a ait. Saçılık’ın kendisi gibi ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Serhat Özakça’yla birlikte yaptıkları eyleme bir kez daha polis müdahale etti ve bu müdahale sırasında anne Kezban Saçılık da yerlerde sürüklendi.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, Sağlık Emekçileri Sendikası Genel Merkezi’nde oğluyla birlikte katıldığı basın toplantısında konuşan anne Saçılık, “Çocuklarımıza yaptıklarını bize de yapıyorlar. Dışarıdakilere ‘benim vatandaşıma şiddet uygulama, atla-itle kovalama’ diyor ama aynısını bana yapıyor. Metrelerce yerlerde sürüklediler beni” dedi.

‘KENDİMİ BURDUR’DA GÖRDÜM’

Polis müdahale edince şuurunu kaybettiğini, 17 yıl önce oğlunun kepçeyle kolunun koparıldığı Burdur’da yaşadıklarına döndüğünü anlatan Kezban Saçılık şöyle devam etti: “Polis sürükleyince kendimi yeniden Burdur’da gördüm. Burdur’da beni taşların içinde yerlerde sürüklemişlerdi. Oğlum gibi elbiselerim çıkmıştı. Ondan sonra bir daha hiç etek giymedim.”

CEVAP VER