Binali, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye darbeyi aynı isim haber vermiş!

0
398

Tayyip Erdoğan ‘Eniştemden öğrendim’demişti!

15 Temmuz darbe girişimi hakkında her geçen gün ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediliyor. Eski suç ortakları AKP ile Cemaatin bir birine kıyma girişimlerinin son halkası olan darbe girişiminin üzerinden 8 aydan fazla süre geçmesine rağmen, bu darbenin siyasi ayağı nedense hiç ortaya çıkmadı, çıkartılmadı.

Peki 15 Temmuz gecesi, darbeyi ‘eniştesinden öğrenen’ Tayyip Erdoğan’ın dışında, Başbakan Binali Yıldırım ve muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ile Devlet Bahçeli darbe girişimini nasıl öğrendi.

AKP’nin Ülkücü kökenli milletvekillerinden Selçuk Özdağ, YeniÇağ yazarı Arslan Tekin’e yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye darbe girişimini kendisinin verdiğini iddia etti.

Özdağ’ın iddiası şöyle:

 “Darbe gecesini Başbakan’a haber veren adam benim. Saat 21.00’de. Kılıçdaroğlu’nu arayan, Bahçeli’yi arayan benim. Sayın Kılıçdaroğlu’na Engin Altay ile ulaştım. Engin Altay bana döndü. ‘Kim yapıyor darbeyi?’ dedi. ‘Paralelciler yapıyorlar’ dedim. MHP milletvekili Ümit Özdağ ile görüştüm. Ümit Özdağ ‘Direnin’ dedi. ‘Biz direniyoruz, siz de direnin’ dedim. Darbe gecesi Çankaya Köşkü’nde çok şeyler yaptım. Çok fazla piyasaya anlatmadım bunları. ‘Televizyonlara çıkalım’ diyen benim. ‘Meclis’e gidelim ölelim’ diyen benim. Benliğime tövbe. Ama tarihe not düşmek adına söylüyorum. O gece çok önemli şeyler yaptım.”

İsmail Saymaz ile Selçuk Özdağ arasındaki tartışma:

CEVAP VER