Genç işsizlik, giderek lümpenleşen genç yığınlar yaratıyor. Tribünler lümpenlerin egemenliğinde giderek daha tehlikeli yerler haline geliyor. Kocaeli ‘Hodri Meydan’ tribün grubu içinde işlenen cinayet bu durumu bir kez daha tüm çıplaklığıyla gösterdi.

Hodri Meydan’ın içinden edindiğimiz bilgilere göre, dün İzmit’teki Perşembe Pazarı Alanı’nda Altay deplasmanına gitmek için toplanan Kocaelispor taraftarları arasında kavga çıktı ve taraftarlar arasında tanınmış bir isim olan Serhat Boz boğazından bıçaklanarak öldürüldü.

Serhat Boz, cenaze…

Deplasman otobüslerinin kalktığı alanda cinayete kurban giden Serhat Boz, ‘tribün lideri’ diye tanınan Kasap Özgür’ün yakın adamıydı. Hatta geçen sene onun yanında İzmit’in ‘belalı’ semti Kuruçeşme’de hasımlarına silah sıkmış, Karacabey deplasmanında polis saldırısında Kasap Özgür’e kendini siper etmişti.

Dünkü olayda da, Boz, “Tribünde içeni, yolda içeni otobüslere almayız” dediği için kavgalı oldukları bir grupla tartıştı. Tartışmanın arkasında uyuşturucu içen ve satanların tribünlere girmesiyle ilgili bir sorun olduğu da söyleniyor.

Görenlerin aktarımına göre, cinayet şüphelisi Serhat A.’yı ve yanındaki Semih ve Doğan adlı şahısları deplasman otobüsüne almak istemeyen Serhat Boz’a saldıran şahıslardan biri muşta ile Boz’un suratına vurdu. Boz bu darbenin ardından yere düşerken, diğer şahıs bıçakla yerde yatan Boz’u boğazından bıçakladı. Yüzünde iki muşta darbesi bulunan ve şah damarı kesilen Serhat Boz, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İzmit’teki Serhat Boz cinayeti, tribünlerdeki genel durumun özeti gibi. Tribünlerde etkili olan gruplar, ‘sokak mafyası’ tabir edilen küçük uyuşturucu satıcılığı, para için vurdu-kırdı ve kumar işlerinde belli bir etki sağlıyor. Öldürülen Serhat Boz daha önce kumar işi nedeniyle hapse girmişti. Cinayeti işleyen grubun ise uyuşturucu konusuyla ilgilendiği iddia ediliyor.

15 yıldır iktidara çöreklenmiş AKP’nin yarattığı Türkiye’den tipik bir manzara bu. 27 yaşında gencecik bir insanın ölümüyle tamamlanan olay pekala tüm Türkiye’ye genelleştirilebilir. Gençlerin hayatının karardığı bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız…

İşte Serhat Boz’un katilleri:

 

CEVAP VER