Erdoğan’dan HAYIR çadırına provokatif ziyaret

0
594

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarıyer’de Hayır çadırına uğradı. Çadırdakilere “Genel Başkanınız da yalancı, siz de yalancısınız” diyen Erdoğan’la hayır çadırındakiler arasında yaşanan diyalogları belediye çalışanları anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu çıkışında bulunan “Hayır” çadırını ziyaret etti.

Samsun’a gidecek olan Erdoğan, saat 13:00 sularında Tarabya Köşkü’nden Atatürk Havalimanı’na hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya bayırında kendisine el sallayanları görünce makam aracını durdurdu. Bir kadın ve yanındaki iki çocuğuyla bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Atatürk Havalimanı’na doğru hareket etti.

ÖNCE EVET SONRA HAYIR ÇADIRINA ZİYARET

Konvoyu Hacıosman’a geldiğinde makam aracını tekrar durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol kenarında bulunan ‘Evet’ çadırına geçti. ‘Evet’ çadırında çalışma yapan partililerle sohbet edip fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında sadece 2 metre yakında bulunan ‘Hayır’ çadırından İzmir marşı yükseliyordu. AKP’nin referandum şarkıları çalınan ‘Evet’ çadırından çıkan Erdoğan, ‘Hayır’ çadırına geçti.

İşte o tartışma:

“HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI OLABİLMENİZ İÇİN HAYIR”…

Çadırın girişinde ellerinde ‘Hayır’ broşürleri bulunanlarla konuşan Erdoğan’a kadınlardan birinin “Hepimizin Cumhurbaşkanı olabilmeniz için hayır” dediği duyuldu. ‘Hayır’ çalışması yapan başka bir kişi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a su ikram edip içeriye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, içeri girip yaklaşık 15 dakika ‘hayır’ çalışması yapanlarla konuştu.

Basın mensuplarının uzaktan görüntüleyebildiği sohbette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, çadırın içerisinde bulunanlarla tartıştığı öğrenildi. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kast ederek “Genel Başkanınız yalancı” dedi.

Bunun üzerine daha önce CHP Kadın Kollarında görevli bir kadın “Genel Başkanımız burada yok. Ona hakaret ediyorsunuz.” diye itiraz etti. Bu arada konuşmaları çeken Sarıyer Belediyesi kamerasına Erdoğan’ın korumaları “Kapatın kapatın” diyerek müdahale etti.

“GENEL BAŞKANINIZ DA YALANCI SİZ DE YALANCISINIZ”

Kadın Kolları’nda görevli kadının “Burada kadınlara da hakaret ediyorsunuz” itirazına Erdoğan, “Genel Başkanınız da yalancı, siz de yalancısınız” diyerek sinirli bir şekilde cevap verdi.

Kadının “Asıl siz yalan söylüyorsunuz” sözlerine sinirlenen Erdoğan, çadırı terk etti. Erdoğan’ın Hocıosman’dan ayrılarak Atatürk Havalimanı’na geçtiği bildirildi.

ERDOĞAN ÇADIRDAKİLERİ MEZHEPÇİLİKLE SUÇLADI

Tayyip Erdoğan, Samsun’daki konuşmasında ziyaret ettiği ‘hayır’ çadırında neler konuşulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu için yalancı dediğinden bahsetmeyen Erdoğan, HAYIR çadırındakileri de mezhepçilik yapmakla suçladı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bu sabah gelirken ‘evet’ çadırına uğradım. Yanında da ‘hayır’ çadırı vardı. Evet çadırındakilerle görüştüm, görüşten sonra dedim “şimdi samsun’a gidiyorum hayır çadırına da uğrayayım.”

Ve hayır çadırındakilere “niçin hayır diyorsunuz, bana şunu bir söyler misiniz” dedim. Tabi dediler ki, “biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz.”

“Yani şu anda” dedim “çağdaş bir Türkiye yok mu? Neyiniz eksik” dedim? Yollarınız, köprüleriniz, hızlı tren, bunlar yok mu? 14 sene önce bunlar var mıydı? ama şimdi bunlar var.

Ve maalesef tabi bakıyorsunuz söylediği lafa bakın “Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne niye Yavuz Sultan Selim adını koydunuz?”

Dedim ki, “çok ayıp. Yavuz Sultan Selim Han’ın padişah olduğu zaman Osmanlı’nın toprağı 18 milyon kilometre kareydi. Böyle bir sultanın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir?”

Ama olaya bakış ne? Mezhepçilik, hemen arkadan geldi. “Siz Alevi ve Sünnileri ayırıyorsunuz.” Kardeşlerim biz bu ülkede ayrım yapmadık. Böyle bir ayrım varsa, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisi Alevi, işte siyasi partinin başında. Neyi eksik? Ben Dersim katliamını lanetledim, o lanetleyemedi. Sayın Yıldırım lanetledi, Kılıçdaroğlu lanetleyemedi. Niye? Eğer lanetlediği zaman bir yerlere dokunacak.

CEVAP VER