Hüsnü Bozkurt: Bile bile EVET diyen sözlerimi üzerine alınabilir

3
693

REDAKTİF / ÖZEL Halk TV’deki Halk Arenası programındaki sözleri nedeniyle TGRT Haber’de Cem Küçük ve Fuat Uğur tarafından hedef gösterilen ve hakkında soruşturma açılan CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkur, o sözleri ve hakkında açılan soruşturma hakkında REDAKTİF’e konuştu.

Bozkurt’un REDAKTİF’e yaptığı açıklamalar şöyle:

 Cem Küçük’ün hedef gösterdiği CHP’li vekil hakkında soruşturma

“CEM KÜÇÜK DE SAVCILAR DA ‘İŞİNİ’ YAPIYOR”

“Cem Küçük’ün görevi bu, normaldir beklenen bir şey. O amaçla medyada. Kendi gazetecilik anlayışı içinde görevini yapıyor. Savcılar görevini yapacak, biz de gidip ifademizi vereceğiz.
Video bantlarım ortada, ne söylediğim meydanda, sözlerini çarpıtıyorlar. Bunlar talimatla yapılan işler, savcılar da görevini yapıyor. Benim bir tereddütüm yok. Sözlerimin son harfine kadar arkasındayım.”

“BU ANAYASA TEKLİFİNİ AKP VE MHP DEĞİL, SEVR’İ, BOP’U HAZIRLAYANLAR YAPTI”

Ben ne dediğimin farkındayım. Benim söylediğim son derece açık. Bir saatlik konuşmanın bir cümlesini alıp, onu da çarpıtarak ‘Evet diyenleri denize dökmekten bahsetti’ gibi laflar, hiçbir şekilde benim amacımla alakası olmayan laflardır. Ben konuşmama başlarken, bu metin bir AKP ve bir MHP milletvekili tarafından hazırlanan bir metin değildir. Sevr anlaşması hangi mahfiller tarafından hazırlanıp Saltanat Şurası’nın önüne konulduysa, Büyük Ortadoğu Projesi nerede hazırlanıp halkımızın önüne getirildiyse, BOP haritaları nerede hazırlandıysa orada hazırlanıp, Meclis’te 319 milletvekili tarafından okunmadan imzalanıp halkın önüne gelmiştir. ‘Bu metin bir ihanet belgesidir. Bu metin Türkiye’yi bölme amaçlı bir metindir’ dedim. ‘Buradan ‘Hayır’ çıkacak’ dedim. Ama yanılır da EVET çıkarsa, kimse heveslenmesin, kimse heveslenmesin derken EVET oyu verenler değil kastettiğim. Bu ülkeyi bölmek isteyen güçler. EVET çıkarsa kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun’a çıkarız, oradan Amasya’ya, oradan Sivas’a, oradan Ankara’ya, İnönü’ye, Sakarya’ya, Dumlupınar’a, taa İzmir’e kadar sizi de, yedi sülalenizi de bütün emperyalistleri de denize sökeriz’ dedim. Söylediğim bu. Buradan çekip de ‘Evet diyenleri denize dökecekmiş’ gibi bir anlam çıkarmak ancak art niyettir. Olur mu öyle şey. O zaman Cumhurbaşkanı’nın durumuna düşerim. Yani ‘Hayır diyenler teröristtir’ diyordu sonra o sözünü düzeltti. EVET diyenleri denize dökmek katiyen aklımızın ucundan geçmez. Öyle bir şeyi de söylemem, öyle bir amacım da yok zaten.

 AKP’li eski vekil: Anayasa değişiklik paketi, bir ABD projesidir

Sandık kuruluyorsa Evet de Hayır da seçilebilir. Ben orada başka bir şey daha söyledim. ‘Türk milleti bu metnin ne amaca hizmet ettiğini anlasın, yüzde 1 bile Evet çıkmaz’ dedim. Son derece açık. Eğer o metnin içindeki tuzaklardan milletimiz haberdar olsa, ne AKP’lisi, ne MHP’lisi, ne CHP’lisi, ne HDP’lisi ne Vatan Partilisi, hiç kimse Evet demez. Çünkü orada 122. Maddeyi değiştiriyor. Cumhurbaşkanına özerk bölge kurma yetkisi veriyor. Kamu tüzel kişiliği kurma yetkisi veriyor. Hadi bakalım bir milletvekili imzalasın da, Meclis’te ‘Diyarbakır merkezli 20 ili kapsayan bir özerk bölge kurulmasını istiyorum’ desin. Ne bir Milletvekili böyle bir imza atabilir, ne de bu Kürtlerin lehine olur. Ama sabaha karşı bir Cumhurbaşkanına böyle bir metin imzalatılabilir ve memleket allak bullak olur. Memleket perişan olur. Aynı şekilde Cumhurbaşkanının bir partinin genel başkanı olması. Anayasa’da madde var, cumhurbaşkanının tarafsız olmasına dair. Peki bir parti genel başkanı milletin birliğini temsil ederse, diğer partiler ne olacak? Onlar da milletin birliğini bölen partiler mi olacak? Bu anayasa milleti ve devleti böler. Ben bunu işaret ettim.
Yoksa savcı ‘Evet diyenleri denize dökecek’ gibi bir iddiayı ciddiye alır da soruşturma açarsa ben de gider ifademi veririm.”

“BİLE BİLE ‘EVET’ DİYEN ÜSTENE ALINABİLİR”
Bu yapılan bir çarpıtmadır. Eğer Evet çıkarsa ülke bölünür. Ama bunu bilirse kim Evet der buna? Diyen varsa da o da üstüne alınsın. Hakikaten ülkenin bölüneceğini bile bile Evet diyen varsa, o da üstüne alınsın. Ben anayasadaki tuzaklara dikkat çekiyorum.

Konya’da da ilçelerinde de çalışma yapıyoruz. Referandumdan HAYIR çıkacağını düşünüyorum.

3 YORUMLAR

CEVAP VER