Dakika dakika darbe girişiminin kitabını yazmış ama Adil Öksüz’le ilgili çok kritik detaydan haberi bile yok!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sermaye medyası tarafından bir anda yıldızı parlatılan ve darbe girişiminden sonra TSK’nın bozulan imajını düzeltmekle görevli gibi konuşmaları ile dikkat çeken Mete Yarar, bir de darbe girişiminin kitabını yazdı.

Askeri kaynaklardan sağlanan bilgi ve belgelerin yer aldığı kitapta, darbe girişimini dakikası dakikasına anlattığını iddia eden emekli binbaşı Yarar, katıldığı programlarda da darbe girişiminde AKP iktidarının bir kusurunun olmadığını ısrarla savunması ile dikkat çekiyor.

Dün akşam da Nedim Şener ve bir Sabah yazarı ile Habertürk’te darbe girişimi hakkında program yapan Yarar’ın Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği Adil Öksüz’ün üzerinden çıkan GPS cihazı hakkında bilgi sahibi olmadığı ortaya çıktı.

Peki darbenin kitabını yazan Yarar, darbenin kilit ismi olduğu açıklanan ve üzerinden çıkan GPS cihazından haberi yokken, nasıl dakika dakika darbe girişimini yazdı.

Yarar gerçekten 15 Temmuz gecesi olan biteni mi anlatıyor, yoksa o gece ve sonrasında olup bitenler hakkında ‘bilinmesi istenen’ şeyleri mi aktarıyor?

CEVAP VER