Allah bize, biz imamlara! AVM’lere de imam kadrosu!

0
608

Tam 12 bakanlığın bütçesinden fazla paraya sahip, 120 bin personeli, milyonluk makam araçları, 500 bin liradan fazla tutan lojman tadilat harcaması, camilerde hutbe okutması dışında bir iş yapmayan ve her bütçe görüşmesinin ardından gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yine imam “ataması” yaptı.

1.5 MİLYON İMAM!

Toplam 86 bin 762 caminin bulunduğu Türkiye’de, Diyanet’e bağlı 85 bin, sözleşmeli olarak da 15 bin imam bulunuyor. İmam hatiplerden mezun olanların sayısı ise 1.5 milyon civarında. Bu kadar çok imamı istihdam edecek “cami bulamayan” Diyanet, gözünü kalabalık mekanlara dikti ve ilk atamasını alışveriş merkezlerine (AVM) yaptı.

MAAŞLAR DİYANET’TEN, YANİ VATANDAŞIN CEBİNDEN!

Geçen ayın sonunda gerçekleştirilen atamalarla birlikte toplam 454 imam, AVM’lerde göreve başladı. AVM cemaatine 5 vakit namaz kıldırmak dışında herhangi bir görevi olmayan imamlar, geri kalan zamanlarda ister AVM’de vakit geçirebilecek ya da dışarıya çıkabilecek. İmamların maaşını şimdilik, “bütçe imkanlarının kısıtlı” olmasından yakınan ve hükümetten ek para talebinde bulunan Diyanet karşılayacak.

CEVAP VER