Birleşik Haziran Hareketi, iktidarın lağım medyasındaki provokasyon girişimine cevap yayınladı. Son olarak AKP’nin yayın organı gibi faaliyet yürüten Yeni Şafak’ta manşetten yayınlanan provokasyon haberinde, Birleşik Haziran Hareketi’nin ‘FETÖ’ tarafından kurdurulduğu iddia edildi. HAZİRAN’ın buna yanıtı sert oldu.

Birleşik Haziran Hareketi’nin açıklamasını aynen yayınlıyoruz:

HAZİRAN HAZİRAN’DIR ‘FETÖ’ SİZİN ‘HOCA’NIZDIR!

Komplo teorisinde sınır tanımayan Yeni Şafak gazetesi (!) bugünkü manşetiyle HAYIR diyenlere saldırdı!

Yeni Şafak’a göre, yeni bir kaos planı devreye sokulmuş, ‘güneş ve bahar’ da bu senaryonun şifreleriymiş! Kanıt da HAYIR diyenlerin amblemlerinde kullandığı ‘güneş’ simgesiymiş!

Şifre bu şekilde çözüldükten sonra HAZİRAN’ın güneşiyle birlikte kaos teorisi tamamlanmış oluyor.

Sanırsınız ki çözülen enigma şifresidir. Öylesine karmaşık, öylesine zekice(!)

TDK’a göre şafak, güneş doğmadan önce beliren aydınlık anlamına geliyor. Adı ‘Yeni Şafak’ olan bir gazete güneşi kaos sembolü olarak niteleyebiliyor.

Normal insan aklının alabileceği şeyler değil bunlar.

Yeni Şafak’ın siyasetin konusu olmaktan çok psikiyatrinin alanına girdiğinden şüphe yok. O yüzden de çok üzerlerine gidip, sınırlı olduğu belli akıllarını da fazla yormadan bir kaç hatırlatma yapmakla yetiniyoruz. (*)

Yeni Şafak’ın yaptığı ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ın çok ötesinde bir utanmazlık, aymazlık içeriyor. Yıllarca ‘Hocaefendi’ diyerek Fethullah Gülen’in kapısına yüz sürenler kendileri değilmiş gibi hasım belledikleri herkesi FETÖ’cülükle suçluyorlar. Eski ortaklarından öğrendikleri kumpas yöntemlerini muhaliflere yönelik komplolar için kullanıyorlar ama aslının kötü bir taklidi olmaktan öteye gidemiyorlar.

Yeni Şafak’ın bu paranoyak haberi Evet cephesinin çaresizliğini, korkuyu ve içine düştüğü paniği ortaya koymaktadır.

HAZİRAN Hareketi olarak, bu çaresizliği ve korkuyu görüyoruz.

Ne yaparlarsa yapsınlar, yalan ve riyayla gerçekleri ne kadar çarpıtmaya çalışırlarsa çalışsınlar HAYIR’ı dalga dalga çoğaltmaya, 16 Nisan’da sandıklara sahip çıkarak korkularını gerçek kılmaya kararlıyız.

HAZİRAN’ın güneşinde umut var, HAYIR’da hayat var!

Birleşik HAZİRAN Hareketi

(*) HAZİRAN Hareketi olarak bu akıl dışı haber karşısında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanarak, suç duyurusunda bulunacağız.

CEVAP VER