AKP’li isyan etti: Vatandaşa vurdukları semer yeter, biz eşek değiliz

0
508

61 liralık elektrik faturası için 36 lira vergi, 51 lira gecikme bedeli ödeyen AKP’li vatandaş, kameranın karşısına geçip isyan etti.

Kurulduğu günden bu yana AKP’ye oy verdiğini söyleyen fatura ödeme merkezi işleten bir vatandaş isyan etti. Vatandaş “Bu vatandaşa yüklendikleri yük, vurdukları semer yeter; biz eşek değiliz. Bizim cebimizdeki paramızı, çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını gasp ediyorlar” dedi.

Bir AKP’li vatandaş sosyal medyadan dile getirdiği fatura isyanında aktif tüketim tutarı 61 TL olan faturada, 36 TL vergi, 51 TL gecikme bedeli olmak üzere 182 TL olmasına isyan etti.

Elektrik dağıtım şirketlerinin AKP yandaşlarına peşkeş çekilmesinin ardından artan fatura bedelleri için Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a seslenerek yanlış adreste çözüm arayan vatandaş “Bu vatandaşa yüklendikleri yük, vurdukları semer yeter; biz eşek değiliz. Bizim cebimizdeki paramızı, çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını gasp ediyorlar. Bu soygun neyin nesi? Ben 4 bin lira banka kredisi ödüyorum. 20 günlük gecikmeye 18 lira gecikme bedeli ödedim. Bu nedir? Bu vatandaşa ettikleri zulüm yeter, sayın savcılarım bu soyguna bir dur deyin. Göz göre göre bize semeri vurmuş adamlar eşek gibi afedersiniz kullanıyorlar bizi. Bu haklarımızı elbet cumhurbaşkanından da alırız, başbakandan da alırız” dedi.

CEVAP VER