‘Duşakabinoğulları’ sandık başında!

1
715

Fransa’nın Strazburg kentindeki Türk Büyükelçiliği’ne Osmanlı kıyafeti ile gelen bazı kişiler, Tayyip Erdoğan’ı sultan yapmak için değiştirilmek istenen anayasa referandumu için oylarını kullandı.

16 Nisan referandumu için yurt dışında oy kullanma süreci devam ediyor. Fransa’nın Strazburg kentindeki seçim bölgesinde bugün olağanüstü hareketlilik yaşadı.

Diriliş Postası’nın haberine göre seçim ofisine Osmanlı kıyafeti ile gelen bir grup oyunu böyle kullandı. CHP ve HDP temsilcileri kıyafetlere itiraz etti. Ancak, yetkililer kıyafet özgürlüğü gerekçesiyle duruma müdahale etmedi.

Giyilen kıyafetler, Tayyip Erdoğan’ın sarayındaki temsili Türk askerleri arasında yer alan ve vatandaşların ‘Duşakabinoğlulları’ diye dalga geçtiği askeri anımsattı.

Seçim bölgesinde bulunan Türkiye vatandaşları, Osmanlı kıyafeti ile oyunu kullanan vatandaşlarla bol bol resim çektirmeyi de ihmal etmediler.

1 YORUM

  1. sanki osmanlı’da kadının söz hakkı, miras hakkı, oy kullanma hakkı varmış gibi osmanlı kıyafetleriyle kadınlar oy kullanmaya gelmişler. osmanlı’da 1800’lü yılların ortalarına kadar kadınlar esir pazarlarından satın alınıp, nikah kıyılıyordu. erkek hevesini alınca boşayıp, geri köle pazarına satıyordu.

CEVAP VER