Önceki1 of 14
Klavyenizdeki ok tuşlarını ( ← → ) kullanınız

REDAKTİF/Beylikdüzü’nde kurulan EVET ve HAYIR çadırlarının durumunu Binali Yıldırım görse ‘Beylikdüzü’nde işimiz bitmiş’ derdi! AKP’nin parasıyla yapılan anketler her ne kadar ‘EVET oyları öne geçti’ dese de, meydanların dili hiç de bunu söylemiyor.

Referanduma bir hafta kala partiler ve sivil toplum örgütleri çalışmalarına daha da hız verdi. Önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin HAYIR çadırını söktüğü Beylikdüzü metrobüs durağının yanındaki meydanda, dün yeniden HAYIR çadırı kuruldu.

Meydanda AKP ve MHP tarafından kurulan EVET çadırları ile HAYIR çadırına vatandaşın gösterdiği ilgi karşılaştırıldığında, Beylikdüzü’nde HAYIR oylarının açık ara önde olduğunu görmek mümkün.

AKP’nin EVET çadırı 

HAYIR çadırının önü

AKP’nin 3 ayrı çadır kurduğu meydanda, EVET çadırında bekleyen görevliler dışında uğrayan pek yok. HAYIR çadırının önü ise tıklım tıklım ve meydandan geçenlerin büyük bir bölümü çadıra uğrayarak HAYIR çalışması yapanları tebrik ediyor, broşür alıyor ve sohbet ediyor.

MHP’NİN İSMİ VAR CİSMİ YOK

MHP’nin kurduğu EVET çadırı ise adeta MHP yönetiminin referandumdaki aldığı kararın tam bir yansıması. Meydandaki MHP çadırında  Devlet Bahçeli’nin posteri, bir masa ve bir kaç plastik sandalye var. Sadece bu kadar. Ne o çadırda bekleyen bir görevli var, ne de dönüp bakan. MHP yönetiminin EVET demesine rağmen tabanının HAYIR demesi, meydandaki MHP çadırına da bu şekilde yansıdı.

Miting yaptığı her ilde o ilin adını söyleyerek ‘işi bitirmiş, bitirmiş’ diyen Binali Yıldırım, dün Beylikdüzü meydanındaki EVET çadırlarının durumunu görseydi, ‘Beyliküzü’nde işimiz bitmiş, bitmiş’ derdi!

İşte Beylükdüzü Meydanından EVET ve HAYIR çadırlarının durumu

Önceki1 of 14
Klavyenizdeki ok tuşlarını ( ← → ) kullanınız

1 YORUM

CEVAP VER