Amerikan füzesiyle zevke gelen yandaş!

0
453

ABD’nin Suriye’ye yönelik füze saldırısı, AKP yandaşlarının keyfini yerine getirdiği gibi, ABD’ye yönelik ‘Bu kadarı yetmez, devamını getir’ şeklindeki çağrılar da devam ediyor.

Türkiye’de emperyalizmin işbirlikçisi AKP’nin TOMA’larla halkı ezmesinden büyük bir zevk alan yandaşlar, emperyalizmin ağa babası ABD’nin Suriye’ye attığı Tomahawk füzeleri ile de zevke geldi.

Tayyip Erdoğan’a olan ‘aşkı’ nedeniyle medyaya giren Ethem Sancak’a ait olan Akşam gazetesinde yazan Ufuk Ulutaş isimli yandaş da bugünkü yazısında ABD’ye ‘Tomahawk saldırısının devamını getirmesi’ çağrısında bulundu.

Rusya ve İran: Bundan sonra her türlü saldırıya karşılık vereceğiz

Yandaş kalem, “Müdahale tabii ki olumlu, bakmayın Esed severlerin ağlak yorumlarına. Fakat bu haliyle Suriye’de oyunu değiştirmesi çok zor. Ardı gelmeli, ek adımlarla kazanılan mevzi tahkim edilmeli, bu fırsat kaçırılmamalı. Bu da üç yolla olabilir: Ya hava üslerine yönelik saldırılar devam ettirilmeli. Ya muhalefete stinger tarzı yerden havaya füzeler verilmeli ki buna da Körfez ülkeleri öncülük etmeli. Ya da Suriye’nin kuzeyine hava savunma sistemleri yerleştirilmeli. Son seçenek en risksiz ve maliyetsiz olanı. Türkiye sınırına koyulacak hava savunma sistemleriyle Suriye’nin kuzeyindeki rejim ve Rus uçaklarının katliamları engellenebilir ve Türkiye’nin uzun süredir savunduğu bir güvenli bölge fiili olarak oluşur.” diyerek ABD’ye akıl vermeyi de ihmal etmedi.

 

CEVAP VER