Farkında olmadan itiraflarda bulunan “köşeci yazarlar”, dünyalığını yurt dışına taşıyan genel yayın yönetmenleri, imam ve hatiplerle dolu gazeteler… Elbette yandaşlardan bahsediyoruz…

İlk kulis yandaşın amiral gemisi Sabah’tan… Şişirilmiş tirajlarla yandaş işadamlarına bile külfet olan Sabah’ta “Referandumdan hayır çıkarsa” paniği başladı. “Hayır” çıkması halinde Sabah’ta uyuyan “cemaat” hücrelerinin harekete geçeceği ve ibrenin tersine çevrileceği konuşuluyor. Bu hamlenin ise havuza satılmadan önce cemaate yakınlığıyla bilinen Çalık Holding tarafından yurt dışında okutulan genç bir isimle yapılacağı söylentiler arasında.

Ancak havuz medyasının “B planı”ı da hazır. “Evet” çıkması halinde ise “söylemleri ve kibriyle” halkın büyük öfkesini “kazanan” Tayyip Erdoğan’ı başkanlık koltuğundan indirmek ve yerine AKP’nin Erdoğan’a göre nispeten daha ılımlı olan küskünlerinden birini partinin başına getirmek. Tabii tüm bunlar havuz medyasının ikinci bir darbe beklentisinin dışında gelişecek durumlar. Zira havuz ve havuzcuklarda kapalı kapılar ardında konuşulan “ikinci darbe” söylentisi ağır basıyor.

Bu nedenle gazetelerin genel yayın yönetmenleri başta olmak üzere üst düzey çalışanları “biriktirdikleri” paraları yurt dışına çıkarma telaşında. Öyle ki “amiral geminin filikası” konumundaki yayın yönetmeni memleketi Bosna’ya ikinci bir kafe açarak, dünyalığını Türkiye’den çıkardı. Kulis bununla da bitmiyor. Referandumu kendilerine milat kabul eden yandaşlar, seçimin hemen ardından büyük bir tensikata da hazırlanıyor. Ancak bu tensikat içerisinde herkesin bildiği sır olan cemaatçi “gazeteciler” yer almıyor.

CİNER KAÇMAYA MI HAZIRLANIYOR?

Diğer bir söylenti ise kendisini “merkez medya”da tanımlayan Habertürk’ten… “Alo Fatih” tapelerinden başının derde gireceği telaşına kapılan Turgay Ciner’in medyadan çekilme kararının hız kazandığı iddia ediliyor. Ciner’in Katarlılarla masaya oturduğu ancak pazarlıkların sürdüğü belirtiliyor. Bir süre önce holdingine bağlı otelleri ve bir kısım madenlerini elden çıkaran Ciner’in, tapeler nedeniyle Türkiye’den gitmeyi bile düşündüğü kuvvetli söylentiler arasında…
Meral Akşener’in medyaya ilişkin “şerefsiz” lafları…

2 YORUMLAR

CEVAP VER