Tayyip Erdoğan il il dolaşıp Evet versinler diye meydanlardan halka seslenmeye devam ediyor. Daha doğrusu seslenmiyor, Hayır diyen herkesi terörist, hain olarak ilan ediyor.

Bugünde Çorum’da Evet Platformu mitinginde konuştu. Çorumlu seçmenlere seslenirken Hayırcıları hain ve terörist, FETÖ’cü, PKK’li ve ne kadar yasa dışı örgüt varsa hepsine dahil eden Tayyip Erdoğan yine o meşhur bacılarının başörtüsüne sarıldı.

2013 Haziran Direnişi sırasında Kabataş’ta eylemciler tarafından darp edildiği iddia edilen başörtülü bacısının görüntülerini hala bizlere izletmesini beklediğimiz Tayyip Erdoğan’dan nedir çektiği bu başörtülü bacıların biz de anlamadık.

Tayyip Erdoğan’ın o konuşması:

Kardeşlerim kim bu “Hayır” diyenler. İstanbul’u zaten çoğunuz biliyorsunuz. Bu “Hayır” diyenler benim bacılarımı üniversitelere başörtülü olarak sokmayanlar. Bu “Hayır” diyenler, benim bacılarımın devlet dairelerinde başörtülü olarak çalışmalarına müsaade etmeyenler. Ben damdan düştüm. Kızlarım, evlatlarım bu çileyi çektiler. Bu “Hayır” diyenler imam hatip okullarını kapatanlar. Bunlar ayrımcılık yaptılar. İmam hatip okullarını bir yana koydular, diğer okulları bir yana koydular. Biz ise tüm okullara sahip çıktık. Dedik ki, “Herkes giyiminde kuşamında serbesttir. Kimseye cebir, zor kullanmadık”. Ne oldu? Şimdi kardeş, kardeş dolaşıyorlar. “Evet” bu.

Ama bizim başörtülü bacılarımız bakın ne diyor Tayyip Erdoğan’a:

 

CEVAP VER