Son anket: Evet yüzde 63,5! -VİDEO-

0
653


İŞTE ÇILGIN ORAN: YÜZDE 63,5!

Referandum sonucunda ‘evet’ tahmin oranında Adil Gür de geride bırakıldı ve ‘çılgın oran’a ulaşıldı: Yüzde 63,5!.. Böylelikle Başkanlık Referandumu Tahmin Rekoru da kırıldı!..

Urfalı bir amcamızın ulaştığı yüzde 63,5 oranı elbette masumane bir temenni. Ne var ki, araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün açıkladığı yüzde 60,5 ‘evet’ oranı hiç de öyle masum bir açıklama değil. Geçtiğimiz günlerde, AKP’nin parayla satın aldığı araştırma şirketlerinin yüksek ‘evet’ oranları açıklayacağını ve en azından bir kesimde moral bozukluğu yaratıp sandığa gitmekten vazgeçirmeye çalışacağını yazmıştık. (O haber için: TIKLAYIN)

Adil Gür ve bir kısım benzeri ‘paralı anketçi’, açıklamalarını iktidarın artık iflas etmiş olan bu planına göre yaptı. Oysa, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın açıkladığına göre, Adil Gür telefonda paçaları tutuşmuş vaziyette çok farklı açıklamalar yapmıştı: HAYIR oylarının yüzde 55 üzerinde olduğunu söylemişti!

Gerçek sonuçlar da HAYIR’ın rahat bir biçimde kazanacağını gösteriyor. İktidar dağıldı. Tayyip Erdoğan’ın kendini peyamberlerle kıyaslayıp herkese bağırması, AKP’nin referandum kampanyası için döktüğü milyonlarca dolar, HAYIRcılara yönelik hakaret, baskı ve saldırılar ‘evet’ diyecek olanları bile caydırdı. Son ‘eyalet’ tartışmasında ise Tayyip cephesi iyice dağıldı…

Herkes sandığa gitmeli ve oyunu kullanmalı. Diktatörlük heveslilerini, şeriatçı karşıdevrimcileri sandığa gömelim! Gün bizim! Biz kazanacağız!

REDaktif

CEVAP VER