Referandumda yaşanan sandık ihlallerini yazamayan yandaşlar, Şanlıurfa’da günlük kıyafetleri ile oy kullanmaya giden vatandaşları “Mardinliler sandığa yöresel kıyafetlerle gitti” diye haberleştirerek soytarılık yapmaya devam ediyor.

Referanduma kan bulaştı! Onlarca ihlal ve cinayet

Tüm ülkede olduğu gibi Mardin’de de olağanüstü hal koşullarında yapılan referandumda onlarca sandık ihlali yaşanırken İHA’nın Mardin’den geçtiği haber şöyle:

“Mardinli seçmenler sabahın erken saatinde sandık başına gelmeye başladı. Kızıltepe ilçesi Kumlu Mahallesi’nde bazı vatandaşların yöresel kıyafetlerle sandıkta oy kullanması renkli görüntüler oluşturdu. Üzerlerinde beyaz fistan başlarına puşi takan vatandaşlar, oylarını giydikleri yöresel kıyafetlerle kullandı.”

Haberi okuyunca zannedersiniz ki, Mardinliler normalde günlük yaşamlarında Pierre Cardin, Damat, Vakko elbiseleri ile geziyorlar ama oy kullanmaya giderken ‘yöresel’ kıyafetlerini giymişler!

Gerçekleri yazamamaktan kalemleri de gözleri de körleşen yanaşma, yalama ve yandaş medya, bu tür soytarılıklar yaparak baskı ve hırsızlık girişimleri ile yapılan referandumu sanki sorunsuz ve gayet demokratik bir ortamda yapılıyormuş gibi yansıtmaya çalışıyor.

CEVAP VER